אחים אחרים

מאת
יאיר דוידי
תשס"ד

הוצאת
רוסאל-דוויס

 

Russell-Davis Publishers

 

מספרי

"ברית-עם"

ירושלים

ישראל

 

©

"אחים אחרים" מאת יאיר דוידי, תשס"ד

“The Other Brothers. The Lost Ten Tribes in the West” by Yair Davidiy

 

ISBN      965-90255-2-1

 

זכויות שמורות

Copyright

“Achim Acharim” by Yair Davidiy,

POB 595, Jerusalem 91004, Israel,

Year: 5764, 2004.

Brit-Am Books.

Russell-Davis Publishers

“Achim Acharim” by Yair Davidiy is an expanded Hebrew version of the work “Origin” by Yair Davidiy with selections from other works by the same author and additional information.

 

הספר "אחים אחרים. עשרת השבטים במערב" מבוסס על תרגום ועיבוד של כתבי המחבר באנגלית כגון:

“The Tribes”; “Ephraim”; “Lost Israelite Identity”; “Joseph”; “Biblical Truth”; “Origin”; Articles in “The Tribesman”, “Brit-Am Magazine”, and “Brit-Am Truth”.

 

מראי המקורות על פי רוב לעובדות הנזכרות ב"אחים אחרים" נמצאים בכתבים הנ"ל. זהו תרגום מתומצת.

 

 

שבטי ישראל התפלגו ל"מלכות יהודה" ול"מלכות ישראל". רוב היהודים של היום יצאו ממלכות יהודה. בתוך מלכות ישראל היו עשרה שבטים וכולם הוגלו על ידי האשורים. עקבותיהם נעלמו. אנחנו נוכיח ב"אחים אחרים", שהם הלכו למערב והתבוללו בין הגויים. צאצאי עשרת השבטים היום נמצאים .באזורים שונים במערב אירופה ובאיי בריטניה, בצפון אמריקה, באוסטרליה, בניו-זילנד, ובדרום אפריקה.

 

המקורות שלנו הם התנ"ך ומפרשיו, חז"ל, מחקרים בהיסטוריה ובארכיאולוגיה, בלשנות, אגדה, ומחקרים אחרים הקשורים לנושא.

 

ההשלכות הן שעל היהודים לאמת את הממצאים ולהפנים אותם, להיוודע לעצמם ולהודיע לאחרים, לקרב את האנשים שמדובר בהם ואולי לגייר אותם, ולהתחזק בלימודי התנ"ך והיהדות כי בכך הכל תלוי.

 

אנו תקווה ש"אחים אחרים" יהיה מעין מבוא עבור הקורא העברי ויבוא המשך למי שירצה להתעמק בנושא.

 

 

יאיר דוידי

ת.ד. 595

ירושלים 91004

ישראל

 

066423196

britam@netvision.net.il

 

http://britam.org

 

תודה רבה

לכל אלה שעזרו לנו ועדיין עוזרים.

 

כאשר מודים לאנשים שעזרו בעבודה כזאת תמיד נזכרים באלה שהיו עמנו מן ההתחלה בזמנים קשים בהם מעטים האמינו בנו וחברים היו יקרי ערך ונדירי המציאות.

 

במיוחד ברצוננו להזכיר:

ישראל פלד, סוסיה, בהר חברון.

רבי ברט אוקסמן.

אהרון מנצי, קרית ארבע.

יוחנן הולי .

 

הסכמה

 
מאת הרב אברהם פלד
 

תולדותיהם של שבטי ישראל וקורותיהם תופסים את הכותרות בתנ"ך ובתלמוד, בעוד הקב"ה בדרכיו הנעלמות יושב וטווה את אורו של משיח.  גם בעולם של ימינו אנו  זוכים לכותרות מעל ומעבר למידה.  מועצת הביטחון של האו"ם, למשל, גינתה את ישראל 88 פעם מאז 1964, ועצרת האו"ם למעלה מ-400 פעם, בעוד ישראל היא המדינה הדמוקרטית והחופשית היחידה החשה מחויבות לנושא זכויות האדם במרחב מוסלמי המקיף אותנו אשר בו שולטים רודנים רדיקליים וטוטליטריים.

כל הגינויים הללו, מבלי גינוי כלשהו למדינות הערביות והמוסלמיות שעדיין ממשיכות להפיץ עלילות דברים נגד ישראל ומתעלמות מהחלטת האו"ם שהכירה בזכותה של ישראל להתקיים.

הם הרשו לארכי-טרוריסט ערפאת להופיע לפניהם ואקדח אוטומטי למותניו, והוא מקיים בסיוע המדינות החברות שלשה ארגונים המאוישים בהמוני אנשיו שפעילותם העיקרית היא לקדם את המגמה האנטי-ישראלית. כיום שולטות באו"ם המדינות הרודניות, והתוצאה היא שהאו"ם איבד את היוקרה הרבה שפעם עורר בלבבות.  מדינות שפויות אינן מפקידות בידיו את בעיות הביטחון שלהן. השגריר  של ארה"ב לשעבר מויניהאן קרא לו תיאטרון האבסורד.

אם לא ישנה את דרכיו גם  האו"ם יעבור מן העולם, ואילו ישראל תמשיך להתקיים. לינאת קולינס יודעת לספר שישראל שילמה סך של 14,757,200 דולר עבור חברותה באו"ם במשך שנתיים. אם נביא בחשבון שבתקופה האחרונה זוכה ישראל לממוצע של 17 או 18 גינויים בשנה, יצא לנו שישראל משלמת בשנה למעלה מחצי מיליון דולר עבור כל גינוי.  אין ספק שאנו מקבלים את מלוא התמורה לכספנו.  אך במושגים היסטורים אין מצבנו רע כל כך.

הנוצרים הביזנטים שלטו  שלטון חסר רחמים על ירושלים, ובכוונה סללו דרכים והקימו מבנים וכתלים על אלה שלנו, ורצו לבטא בכך את שלטונם ואת הבוז שהם רוחשים לתושבים היהודיים, וכאילו אמרו – ראו כיצד אנו רומסים אותם ברגלינו.  היום אנו פוסעים על הכתלים והדרכים של הביזנטים הקדמונים שכבר אינם קיימים.  הם כבר נכחדו ולא קיימים יותר כישות לאומית.

מדינת ישראל אינה נעלמת מן החדשות, אפילו מאותן חדשות שלא מן "העולם הזה".  כלב בן דוד מצביע על התאור ברשת ”אסושיאייטד פרס" בדבר נחיתתו של הלוויין "ספיריט" על קרקע המאדים.  "המהנדסים מאמינים ש'ספיריט' נחתה הישר באמצעו של 'מכתש גוסב', בקעה שגודלה כשטחה של ישראל, והמצויה דרומית לקו המשווה של המאדים".  תאור זה לא הופיע יותר בגרסאות הבאות של הסיפור. כגודלה של ישראל?  ניתן לשער שהכוונה היא ששטחו של מכתש גוסב מגיע בערך ל-20,700 קילומטרים מרובעים, כשטחה של ישראל ללא השטחים המשוחררים שלאחר הנסים במלחמת ששת הימים. אין ההתבטאות מביאה בחשבון את העובדה שחלק ניכר ממדינות העולם, בייחוד במרחב המוסלמי, יפרש את הביטוי "בקעה שגודלה כשטחה של ישראל" כמכתש ענק שגודלו כגודל הגלקסיה כולה.

קיומו של היהודים מעידה על נאמנותו של אלוקי אבותינו, אברהם, יצחק, ויעקב. כמו כן, גלוי זהותם של בני עשרת השבטים מעיד על נוכחותו של אלוקי ישראל בעולם. כפי שיתברר בספר "אחים אחרים" צאצאי עשרת השבטים נמצאים במערב ויש ביניהם מאמינים רבים בתנ"ך ובערכיו. אף על פי שהבנתם לגבי עיקרי האמונה  לקויה, ולאו דווקא באשמתם, בנקודה הזאת יש להם משהו משותף עמנו.  דרך המסר ב"אחים אחרים" אפשר לקרוב את גאולתנו והגאולה של כל צאצאי ישראל ונוכל לומר:

"חבר אני, לכל-אשר יראוך; ולשומרי, פיקודיך" (תהילים קיט,סג) .

"הֲבֵן יַקִּיר לִי אֶפְרַיִם, אִם יֶלֶד שַׁעֲשֻׁעִים--כִּי מִדֵּי דַבְּרִי בּוֹ, זָכֹר אֶזְכְּרֶנּוּ עוֹד; עַל כֵּן, הָמוּ מֵעַי לוֹ--רַחֵם אֲרַחֲמֶנּוּ, נְאֻם יְהוָה"  (ירמיה לא,יט).

הספר "אחים אחרים" מאת יאיר דוידי הוא אחד מספרי היסוד של הארגון "ברית עם" אשר שמה למטרה את חקר מיקום הימצאותם של בני עשרת השבטים, הפצת הידיעה אודותם, ובנית גשרים בינם ובין עם היהודי.  "ברית עם" באה כדי לסייע לנו ולבעלי ברית להגדיר את זהותנו הלאומית ולמנוע מבוכה וספיקות הן בינינו ובתוכנו  והן בעולם שסביבנו.

"ברית עם" עוררה את מודעותם של אלפי אנשים לצורך להתקשר עם הבורא באמצעות התורה והמצוות.  היא נתנה בידם את הידע להבין את מהות החברה הבאה בברית,  את מהותו של איש האמונה.

יאיר דוידי ו"ברית עם" ממשיכים את המסורת של רבי אליהו מוילנא אשר לפי השמועה שלח שליחים לחפש את עשרת השבטים. התלמוד ירושלמי (סנהדרין י) אומרת שלעתיד לבוא בני עשרת השבטים יהיו גרי צדק.

הפלא והנפלאות אשר בקיבוץ גלויות והקמת מדינת ישראל מחזקת בנו את האמונה בשובם של עשרת השבטים והתחברותם לעם ישראל היושב בציון, ליהודים. אהבת התורה ושמירת המצות נותנות אור למקיימים ולמודעים להם. התורה שבעל-פה ניתנה יחד עם התורה שבכתב מידו של הכל-יכול, אלוקי ישראל. לעיתים תדירות מתבסס "אחים אחרים" על הוכחות מן המסורת שבע"פ. עלינו כולנו לשוב למקורותינו. ליהודה יש תפקיד בעולם וגם לעשרת השבטים יש יעוד משלהם. ידיעה והכרה לגבי זהותנו וזהותם יכולה לסייע לכולנו להשלים את חובותינו בעולם הן בתחום הכללי והן כפרטים. עשרת השבטים הוגלו כעונש על הליכתם בדרך עכו"ם (מלכים ב',יז') הם פגעו בנאמנות לברית ביניהם לה', אשר נמצאת בתורה שבכתב ושבעל פה. על כולנו לעשות הכל כדי להחיש את ביאת המשיח. כל התפיסה של ימות-המשיח היא של עולם שבו מסקנות מוטעות יבואו על תיקונן, שבו טעויות בהשקפה והבנות לא נכונות המבוססות על פירושים מילוליים ולא על ראיית המהות הכוללת יוכלו למצוא תקנה. ללא האיחוד מחדש של השבטים מבית יהודה ומבית יוסף אין אנו שלמים לגמרי עם זהותנו האמיתית. "דִּרְשׁוּ יְהוָה, וְעֻזּוֹ--  בַּקְּשׁוּ פָנָיו [את הפנימיות], תָּמִיד. זִכְרוּ, נִפְלְאֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו, וּמִשְׁפְּטֵי פִיהוּ" (דברי הימים-א טז,יא-יב).

 

יהי רצון שנזכה כולנו לבשורות טובות ולגאולה שלמה, במהרה בימינו.       

 

רבי אברהם פלד, מוסד מכבי, ת.ד. 1438, ירושלים

 

אחדות השבטים

 

צפורה פלד
 

היסטוריית עמינו מתפרסת על 3816 השנים האחרונות.
מאז אברהם אבינו- אבי האומה שגילה לראשונה שיש בורא לעולם ושלכל דבר יש סיבה ומסובב ועד לימינו אנו- עברו על עמינו 'חוויות' רבות:

ברכות יעקב לכל אחד משנים עשר בניו, עבדות במצרים, יציאה משם באותות, במופתים וברכוש גדול, נסי המדבר- קריעת ים-סוף, מן, ניצחון על אויבים והגדול מכולם- קבלת התורה- ההופכת אותנו לעם הנבחר אך גם מחייבת אותנו באותה המידה!

לאחר מכן- הכניסה לארץ, מלחמות, שופטים, עשיית רצון ה' ולעיתים גם מרידה בו יתברך. בית מקדש וגלות, שוב מקדש ושוב גלות הפעם ארוכה כואבת ונמשכת…

מתוך כל הגלגולים הללו, הבלבול והתהפוכות צומח ומתפתח לו 'עם ישראל' המתחיל לגבש לעצמו אופי ואישיות מיוחדת אך נבדלת…

'עם' שמנסה לעיתים להיטמע ולהפוך ל"עם ככל העמים" אך לעולם לא מצליח בכך שכן נאמר כבר (במדבר כג',ט) "הן עם לבדד ישכון- ובגויים לא יתחשב"! וזוהי נקודת המוצא המלווה אותנו לאורך כל ההיסטוריה בכל תקופה- של פריחה ובמיוחד בשעות הקשות  היינו תמיד "עם לבדד ישכון"- מבודדים ולא מחוברים.

נחזור שוב לברכת יעקב לבניו- כל אחד מהבנים מקבל ברכה (יש אומרים- עצה) המיועדת לו ספציפית. דהיינו: כל אחד מהם הינו יחיד בעל  תכונות וכוחות המיוחדים רק לו (במדרש תנחומא לבראשית מד',יח' ניתן לראות בבירור דוגמאות לכוחותיהם האדירים של  יהודה ושל יוסף- כל אחד לחוד). בברכת יעקב ישנה גם משאלתו האחרונה- שיהיו בניו מאוחדים ויפעלו יחד ("האספו.."בראשית מט') כמעט ולא ניתן לתאר את גודל כוחם ויכולתם האדירה של האחים אם יהיו הם כולם יחד מאוחדים ופועלים לאותה המטרה. דוגמא לכך מובאת ב'בראשית רבה' כאשר מתואר שם כיצד מגיבים האחים לנוכח סירוב 'מלך מצרים' לשחרר את אחיהם- הם נלחמים למענו עד כדי הרס ארץ מצרים  בכוחות על-טבעיים משותפים.

את תוצאות הכוח האדיר והגואל  שנוצר ע"י אחדות והטיית שכם משותפת של השבטים יחד ניתן לראות לאורך כל ההיסטוריה שלנו הן בכניסה לארץ ובכיבושה בפיקודו של יהושע וכן גם בימינו ראינו זאת שוב במלחמות למען הקמת וביטחון מדינתנו (48, 67…). אך, ישנו גם הצד ההפוך- כאשר השבטים מופרדים ואינם דוגלים באחדות, בעזרה ומטרות הדדיות ואז כוחות מנוגדים אלו עלולים לגרום לכאוס, הרס וחורבן. לצערנו גם דוגמאות למצב זה לא חסרות ואף נפוצות במהלך גלגולינו…  בדיוק בעקבות זאת נחרב הבית השני- שנאת חינם ( מסכת גיטין- קמצא ובר-קמצא). מלחמת אחים בבנימין (שופטים פרקי יט & כ) נגרם משום שלא הקפידו כמו כולם ללכת בדרך ה' ולא קיבלו את מי שלא 'משלהם'.

 

 

הנה, גם בימינו ניתן לראות עד כמה קשה תוצאות הפירוד. הטרור המתמשך- מצב נורא זה בו עמ"י (עם ישראל) נרדף ומושפל בידי שונאיו המלעיזים אותו ורוצחים את בניו בהפקרות ונבזיות- כל זאת נובע מתוך בלבול בידיעת מטרתנו ותפקידנו בתור העם היהודי. השנאה המתפתחת בין ההולכים בתורת ה' ומקיימי מצוותיו היודעים למי שייכת ארץ זבת חלב זו ומה עלינו לעשות בכדי לטהרה מידי הפולשים ובין אלו שאינם מקיימי מצוותיו המנסים להשליט דעתם ולטפל בעניין לפי דעתם בלבד. ראינו איך מתוך חוסר אחדות אנו מאבדים כוחותינו לשווא ונחלשים.

נתעכב לרגע בתקופה שלקראת סוף בית שני- בית המקדש עוד עומד בתפארתו על תלו. העם כבר מופרד לשני מחנות (עקב ויכוחים ומרדפי כבוד) בתקופה זו מתחילים היהודים- בני האלוקים לחטוא, לא שומעים בקול ה' והאויב נשלח לצור עליהם –איתות אחרון מאת ה', צ'אנס אחרון לעם לשוב לאביהם שבשמים ולחבור יחד כאחים. אך השנאה וחוסר הכבוד רק גוברים ובצער רב נותן הקב"ה אישור לרומאים הארורים לפרוץ ולהחריב את בית מקדשינו-תפארתנו מקור אורנו וחיינו, משכן אלוקינו ולהגלותנו מעל אדמתנו שאינה יכולה לשאת את שאינם הולכים בחוקי ה' ואינם שומרים מצוותיו.

כאן הבלבול והפילוג מתחילים להחמיר. הנתק והיריבות שהיו עוד קודם לכן בין מלכויות יהודה וישראל רק הולך ומחריף. עשרת השבטים הכפופים למלכות ישראל הוצאו באכזריות מארצם והודחו למרחקים. הקשר הרופף מלכתחילה מתנתק לחלוטין- הקרע גדול והכאב עצום! וכעת גם שבטי יהודה ובנימין מוגלים לארצות זרות ועוינות.

בעוד השבטים ממלכות ישראל הולכים ואובדים- מתחילים להיטמע ולאבד זהותם בתוך אנדרלמוסיית האומות הסובבות אותם (בין באונס ובין בכוונה תחילה) ומתפזרים לעבר פינות קצווי העולם ובסופו של דבר לכל כיוון (עדויות על כך שהגיעו עד למערב אירופה, לאיי בריטניה, לצפון אמריקה, לאוסטרליה..) הצליחו יוצאי מלכות יהודה לשמר את זהותם היהודית  על אף הסבל תחת עולם הקשה של האימפריות המתחלפות וגזרותיהם האכזריות.

 

המאמצים להשבת אחינו האבודים

 

כעת, כאשר ב"ה לאחר התלאות הרבות והייסורים הקשים חזרנו סוף סוף לארצנו-נחלתנו ואבינו מלכינו אוסף אותנו חזרה אל בין כנפיו ומסוכך עלינו, אנו שלווים ופנויים לגשש אחר אחינו האבודים להחזירם אלינו ולאחד שוב את כוחותינו להוכיח לאבא יעקב שלא שכחנו את משאלתו ואנו חבורים יחד. כך ירום קרנינו שוב ונזכה להתגלמות גאולתנו המובטחת ועמנו יחד יזכה העולם כולו לגאולה שהרי נועדנו להיות "אור לגויים" ולהאיר להם את הדרך.  נשוב ונתקבץ מכל קצוות תבל לעם שלם ומאוחד.

 

"בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים"        (תהילים קכו')

תוכןYou can purchase this book for $10.00 for a short time only. .ניתן לרכוש ספר זה עבור 30 ש"ח כולל דמי משלוח לחץ כאן לרכישתו OFFER H: Hebrew Achim Acharim - The Other Brothers - $10.00 [for a short time only]
http://britam.org/hebrew/Oriel-one.html